Zespoły powiatu brzeskiego i m. Nowy Sącz w finale

AP CANPACK Okocimski, reprezentująca powiat brzeski oraz Dunajec Nowy Sącz reprezentujący m. Nowy Sącz okazały się najlepsze w turnieju półfinałowym (Grupa IV) rozegranym w Czchowie, zorganizowany w ramach projektu „Małopolska Cup 2019”.

TURNIEJ PIŁKARSKI

W zawodach zorganizowanych w czwartek 1 sierpnia 2019 roku w Czchowie rywalizowały trzy drużyny: Powiat Brzeski (AP CANPACK Okocimski Brzesko), Miasto Nowy Sącz (Dunajec Nowy Sącz) i Powiat Tatrzański (ZKP Asy Zakopane). W turnieju półfinałowym na boisku w Czchowie zaprezentowało się ponad 40 młodych piłkarzy. Rozegrano sześć meczów, w których padły rozstrzygnięcia:

RUNDA PIERWSZA:

  • m.Nowy Sącz – powiat tatrzański 3-0
  • powiat brzeski – m.Nowy Sącz 1-0
  • powiat tatrzański – powiat brzeski 0-2

RUNDA REWANŻOWA:

  • powiat tatrzański – m.Nowy Sącz 2-1
  • m.Nowy Sącz – powiat brzeski 3-0
  • powiat brzeski – powiat tatrzański 4-1

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Powiat brzeski (AP CANPACK Okocimski Brzesko) 4 9 7- 4
  2. M. Nowy Sącz (Dunajec Nowy Sącz) 4 6 7- 3
  3. Powiat tatrzański (ZKP Asy Zakopane) 4 3 3-10

POWIAT BRZESKI: Jakub Okas, Kacper Sowa, Filip Bober, Nikodem Mgłosiek, Kacper Maciejasz, Brunon Turlej, Adrian Piekarz, Franciszek Paździoch, Bartosz Góra, Igor Martyna, Kacper Zachara, Patryk Rabiasz, Tomasz Mleczko, Filip Biernat.

M. NOWY SĄCZ: Bartosz Pawłowski, Dominik Rembiasz, Bartosz Zych, Adam Franczyk, Łukasz Gorczyca, Kacper Basta, Bartosz Gurba, Wiktor Wrona, Borys Cisowski, Damian Buźniak, Dawid Pałka, Jakub Janik, Norbert Dobosz.

POWIAT TATRZAŃSKI: Dawid Pitoń, Szymon Gąsienica, Patryk Lenart, Filip Ficek, Maciej Bukowski, Sebastian Sobański, Jakub Kluś, Olaf Stępień, Bartłomiej Celej, Patryk Ślusarz, Dominik Nowak, Michał Węglarczyk, Jan Krzeptowski, Jakub Nędza-Kubiniec.

Zawody zostały zorganizowane we współpracy z klubem MOKSiR Czchów. Turniej sędziował: Tomasz Konstanty.

Zwycięzca turnieju, zespół Powiatu Brzeskiego (AP CANPACK Okocimski Brzesko) oraz drugi w klasyfikacji zespół Miasta Nowy Sącz (Dunajec Nowy Sącz) awansowały do turnieju finałowego „Małopolska Cup 2019”, który rozegrany zostanie w poniedziałek 5 sierpnia 2019 roku na boisku Garbarni Kraków.

NAGRODY INDYWIDUALNE

  • najlepszy zawodnik – Adam Franczyk (Dunajec Nowy Sącz).
  • najlepszy bramkarz – Bartosz Pawłowski (Dunajec Nowy Sącz).
  • najlepszy snajper – Kacper Sowa (AP CANPACK Okocimski Brzesko) – 5 goli.

„MISTRZ PIŁKARSKIEJ TECHNIKI”

W konkursie „Mistrz piłkarskiej techniki”, rozegranego 1 sierpnia podczas turnieju półfinałowego (Grupa IV) w Czchowie, udział wzięło 18 zawodników. Oto czołówka klasyfikacji:

  1. Bartosz Gurba (Dunajec Nowy Sącz) – 129 pkt
  2. Kacper Maciejasz (AP CANPACK Okocimski Brzesko) – 128 pkt
  3. Adrian Piekarz (AP CANPACK Okocimski Brzesko) – 126 pkt
  4. Damian Buźniak (Dunajec Nowy Sącz) – 115 pkt
  5. Wiktor Wrona (Dunajec Nowy Sącz) – 110 pkt

KONKURS WIEDZY „MAŁOPOLSKA I FUTBOL”

W małopolskim konkursie wiedzy „Małopolska i futbol”, rozgrywanym podczas turnieju półfinałowego w Czchowie, uczestniczyło 26 zawodników.
Oto czołówka klasyfikacji:

  1. Damian Buźniak (Dunajec Nowy Sącz) – 16 pkt + 11 pkt w dogrywce
  2. Nikodem Mgłosiek (AP CANPACK Okocimski) – 16 pkt + 5 pkt w dogrywce
  3. Adrian Piekarz (AP CANPACK Okocimski) – 15 pkt + 13 pkt w dogrywce
  4. Brunon Turlej (AP CANPACK Okocimski) – 15 pkt + 10 pkt w dogrywce
  5. Franciszek Paździoch (AP CANPACK Okocimski) – 15 pkt + 8 pkt w dogrywce
  6. Kacper Basta (Dunajec Nowy Sącz) – 15 pkt + 6 pkt w dogrywce.
Przewiń do góry